Eerstelijnspsychologische hulp
JAARVERSLAG 2025
Sinds einde 2022 gingen de eerstelijnspsychologen, gekoppeld aan tal van ‘vindplaatsen’ voor kinderen, jongeren of volwassenen, van start.
Volwassenen, jongeren en kinderen kunnen terecht bij één van de Leuvense eerstelijnspsychologen (kortweg ELP). Dat zijn zowel klinisch psychologen als orthopedagogen. Je kan er terecht met lichte tot matige psychische klachten. In maximum 8 sessies (volwassenen en ouderen) of maximum 10 sessies (kinderen en jongeren) wordt de veerkracht versterkt, het welzijn verhoogd en zelfzorg gestimuleerd, om ernstigere klachten te voorkomen. De eerstelijnspsycholoog werkt ‘oplossingsgericht’, hierdoor leren ouders en kinderen omgaan met de moeilijkheden en problemen waarmee je te maken kreeg/krijgt.
Doelgroepen
Er zijn enerzijds eerstelijnspsychologen verbonden aan de GGZ-netwerken Yuneco (voor kinderen en jongeren) en Diletti (voor volwassenen). Vanuit deze netwerken werden 3 eerstelijnspsychologen voor kinderen gekoppeld aan het Huis van het Kind. Hiervoor kwamen in 2025 42 aanmeldingen binnen (in 2024 waren dat er 62). Daarnaast werden er vanuit Diletti 4 psychologen gericht op volwassenen/ouders, gekoppeld aan huis van het kind. Hiervoor kwamen in 2025 36 aanmeldingen binnen (in 2024 29). Er was een terugval in het aanmeldingen voor kinderen, dit heeft alles te maken met wachtlijsten. We willen in 2026 verder inzetten op extra bekendmaking van ons ELP-aanbod.
1G1P
Naast de ELP-ers verbonden aan de GGZ-netwerken is er ook een ELP-er van 1G1P actief in Leuven.
Vragen?
Aarzel niet om bijkomende informatie te vragen.